Karboxyterapie

karboxyterapie

karboxy lifting pece o plet a teloDíky technologickým inovacím VENUSIAN CO2 KARBOXYTERAPIE využívá  bezpečného a ověřeného využívání metody karboxyterapie i v estetické medicíně. Princip Karboxyterapie - léčebná metoda způsobuje výrazné prokrvení a okysličení dané oblasti (velká detoxikace a omlazení funkcí). Založení na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech, nebo rozpraskání a rozložení tukových buněk. Tato kyslíková vlna odplaví toxiny, tuky, urychluje se hojení, zlepší se výživa tkání.

Injekčně se aplikuje do kůže a podkoží, svalů, ke kloubům a k páteři. Je to velmi bezpečná metoda. CO2 je netoxický, je běžně produkován buňkami, absorbován krví a eliminován plícemi. Dříve byla metoda známá pouze v ortopedii jako „plynové injekce“. Byla velmi efektivní, ale byla nepříjemná. Dnes přístroj Venusian aplikuje sofistikovanou technologií s minimálním diskomfortem. Díky pokroku již není ošetření bolestivé. Venusian je navíc technicky specializovaný i na estetické ošetření.

 

Indikace- VENUSIAN CO2 Therapy
VENUSIAN CO2 Therapy umožňuje využít léčebnou schopnost karboxyterapie aktivovakarboxyterapie venusiant pozitivní změny v organizmu. Přístroj je schopen analyzovat v průběhu aplikace tkáň a dle toho přizpůsobuje průběh, teplotu, množství dávky podle ošetření. Tento sofistikovaný přístroj docílí navíc většího množství aplikovaného medicinálního CO2 v jednom ošetření. Starší přístroje pro karboxy nelze použít na estetická ošetření pro obličejové partie. Venusian je specializován na ortopedické i na estetické ošetření.

Estetika

karboxyterapie  pece o telo celulitida- dokáže vyvolat velkou vlnu okysličení a detoxikace v pleti, která je pak doslova hladová a vstřebává velkou měrou látky 
- novotvorba kolagenu, zlepšuje kvalitu pleti v obličeji, na těle i na rukou
- pleťkarboxyterapie pece o telo celulitida  je hladká a vypnutá- omlazení, zlepšení hydratace a výživy pokožky omlazení očního okolí a odstranění kruhů a váčků pod očima, vaginální rejuvenace  

- zlepšení prokrvení a vypnutí ochablé kůže, odstranění dvojité brady
- pomáhá zpevnění povislých partií např. svěšeného břicha
- odstranění celulitidy a pomoc při redukci tukových zásob
- lipolýza tukových buněk, body contouring různých tělesných partií
- zabraňuje vypadávání vlasů, alopecie
- zlepšení stavu jizev a strií, odstranění jizev po akné
- alternativně léčí lupénku a ekzémy

Ortopedie

- degenerativní onemocnění kloubů a páteře s bolestivým syndromem
- artritická a revmatická ošetření
- ortopedie, fyzioterapie - bolestivé stavy, artróza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy
- periarthritis humeroscapularis (zánět tkáně v okolí kloubů)
- lumbago a sacralgie (bolest v kříži), popř. gynekologického původu
- Raynaud syndrom

Další
- erektilní dysfunkce, zvýšení libida
- vaginální rejuvenace, zvýšení libida
- ischemická choroba dolních končetin
- periferní cévní diabetický syndrom
- postflebitický syndrom, bércové vředy

Způsob působení
- Na tukové tkáně, kde narušováním membrán tukových buněk (jejich rozlamováním) redukuje tukové buňky - adipocyty. Mastné kyseliny a glycerol se přirozeně vyloučí z organismu.
- Řeší venolymfatické ucpávky, které způsobují edémy tukových tkání, a spouští lipolytickou činnost jako následek zvýšeného krevního oběhu v místních tkáních, Bohrův a Haldanův efekt.
- Na elasticitu pokožky a její hydrataci ovlivňuje nárůstem kyslíku v tkáních, podporou rekolagenuzace a s tím souvisí zvýšené vázání vody v tkáni vody. Celkově rejuvenizační efekt a podporou omlazování pokožky
- Otevírá uzavřené kapiláry a obnovuje mikrooběh tím, že. Opravuje arterioly a metarterioly. Zlepšení funkce kapilár.
- Uvolňuje poraněné a ztuhlé svaly, klouby. Kyslík „probudí“ místo aplikace. Detoxikuje jej. Dochází ke zlepšení stavu, relaxaci – uvolnění a podpoře metabolismu dané části. Očistnému i energizujícímu procesu. Užívá se také aplikace do akupunkturních nebo energetických bodů.

Průběh ošetření
Dle indikace a stavu se ošetření několikrát opakují. Podle velikosti ošetřované partie trvá jedna aplikace cca 5-25 minut. Počet aplikací je dán stavem ošetřované části. V průměru cca 10ošetření. Při aplikaci je malou jehličkou pod kůži vpravován CO2. Projevuje se pocitem mírného tlaku případně mravenčení a tepla. To během pár vteřin odeznívá. Výjimečně může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se rychle hojí. Po každém dalším ošetření se stav vždy ještě více zlepší.

Výhody Karboxyterapie
- Bezpečnost, žádné vedlejší účinky
- Efekt se dostavuje rychle
- Na problematických tělesných partiích zastupuje liposukci
- Velmi krátké, tzv. “lunch break” ošetření - žádná doba rekonvalescence
- Jedinečnost metody spočívá v „oživení“ (prokrvení a detoxikaci) dané oblasti
- Bez krvácení, miniinavzivní metoda

Po ošetření
Po zákroku se během  1 až 2 minut vstřebá drobná “vypouklina” CO2 případný pocit tepla a drobné zarudnutí  mizí 5 až 10 minut po vstřikování okamžitý návrat k normálnímu vzhledu zlepšení je zpravidla viditelné po 1 až 2 ošetřeních bíle zabarvení se zlepší z důvodu červených cév pod striemi a stimulace pigmentu. Hloubka strií se zmenší z důvodu stimulace tvorby kolagenu. Na ošetřených místech je viditené postupné vypnutí kůže.

 

 

Zkušenosti z praxe a srovnání s jinými metodami, léčba celulitidy, redukce tuku, vulvovaginální omlazení - více info zde:

Historie karboxyterapie 
Karboxyterapie se v evropském lázeňství a ve fyzioterapii používá již od roku 1932 za účelem úlevy od bolesti při onemocnění kloubů a potíží spojených s páteří. V poslední době v estetice s úspěchem eliminuje tmavé kruhy a váčky pod očima, navrací pleti zpět oválný tvar obličeje, zlepšuje tonus pokožky na krku a dekoltu. Krajina spánků, klesající čelo, povadlé koutky okolo úst, hřbety rukou – to vše je viditelně zlepšeno již po 4 ošetřeních. Pleť vypadá mladistvě a zdravě. Vynikající výsledky při odstranění dvojité brady. Tuk je změněn na fluid, který se odplaví- okamžitý efekt.

Zkušenosti z praxe - srovnání s jinými metodami, léčba celulitidy, redukce tuku, vulvovaginální omlazení. Studie chválí pozitivní účinky v redukci tuku. Dr. Alessandra Scilletta, plastický chirurg a klinické studie a akademické výzkumy prokázaly, že CO2 metoda má unikátní vliv na:
-na tukové tkáně, kde narušením membrán tukových buněk způsobí jejich rozpad a urychlí jejich odplavení
-pokožku, kde zvyšuje obsah kyslíku v tkáních, čímž pokožku viditelně omlazuje a zlepšuje:
-elasticitu pleti, povislý krk a dekolt, odstraňuje dvojitou bradu
-viditelně odstranění kruhů a váčků pod očima, omlazení očního okolí
-celulitidu a vypíná ochablou kůži např. na pažích
-novotvorbu kolagenu 
-vynikající výsledky při odstranění dvojité brady. Tuk je změněn na fluid, který se odplaví.
-vzhled nových, starých strií a jizev
-zlepšení chronických stavů - křečové žíly, bércové vředy apod. mikro-oběh, mechanicky otevírá uzavřené kapiláry, reaktivuje ty, které špatně pracují a zvyšuje obsah kyslíku v tkáních. Toto zlepšuje patologické stavy, křečové žíly, bércové vředy apod.
Přednosti: nulová rekonvalescence, flexibilní časový režim – možnost aplikace např. během polední přestávky 1x týdně po 5 až 12 sezení, udržitelnost výsledků minimálně 6 měsíců, netoxicita, bezbolestná aplikace. S úspěchem eliminuje tmavé kruhy a váčky pod očima, navrací pleti zpět oválný tvar obličeje, zlepšuje tonus pokožky na krku a dekoltu. Krajina spánků, klesající čelo, povadlé koutky okolo úst, hřbety rukou – to vše je viditelně zlepšeno již po 4 ošetřeních. Pleť vypadá mladistvě a zdravě. Vynikající výsledky při odstranění dvojité brady. Tuk je změněn na fluid, který se odplaví- okamžitý efekt.

Srovnání karboxiterapie CO2 s jinými metodami
- Ošetření celulitidy ve srovnání s vakuovou masáží, lymfatickou drenáží, endermologií, kavitací, kryolipolýzou apod. má dlouhotrvající a výrazný viditelný efekt. Efekt karboxyterapie při rozpadu tukových buněk a zabránění jejich ukládání je nesrovnatelně vysoký. Proč? Tyto metody totiž neošetřují špatnou cirkulaci a poškozený kolagen doprovázející celulitidu a nahromaděné tuky.
- Díky zvýšenému přísunu kyslíku dochází současně k nutnému prokrvení pokožky, k aktivaci lymfatického systému, k urychlení odplavení toxinů a tuků a ke stimulaci tvorby kolagenu.
- Skvělý efekt na nahromaděné tuky na břiše.
- Ovlivňuje otoky, špatné cévy a prokrvení na principu Bohrova a Haldanova efektu.
- Rychlé a dramatické výsledky při odstranění strií, nových a starých jizev.
- Bezkonkurenční fantastické výsledky v odstranění kruhů a váčků pod očima.
- Po liposukci k odstranění zbytkových tuků.

Karboxyterapie jako vysoce účinná léčba celulitidy
Histomorfologické změny přisuzované EFPS, které byly dodnes brány za estetický problém, jsou nyní považovány za patologické. Bylo prokázáno, že při celulitidě hrají z patogenního pohledu klíčovou roli změny vznikající v mikrokruzích, známé jako “mikroangiopatie stází a regresivní tropismus ”. Ženy bez úspěchu vyzkoušely mnoho typů ošetření, jelikož žádné z nich nenapravuje příslušné základní fyziologické problémy týkající se slabého průtoku a poškozených sept kolagenu.
Univerzitní studie prokázaly lipolytické účinky karboxyterapie následkem mikrooběhu (rozšíření cév, rychlejší mikrooběh, tvorba nových cév) a její přímé dopady (rozložení adipocytů rozlomením buněčné membrány).
Vasodilatační účinek na malé krevní cévy obklopující tukové buňky zvyšuje množství kyslíku a krevní průtok v oblasti, což eliminuje hromadění tekutin a toxinů mezi buňkami a dochází k lymfatické drenáži. Taktéž byla prokázána přestavba kolagenu a dále zesílení a vyhlazení pokožky v daném místě. Používání karboxyterapie přináší výtečné výsledky u pacientek s dlouhodobou celulitidou a také působí u mladých pacientek jako prevence. 

Metoda vulvovaginálního omlazení- karboxyterapie nové generace
Menopauza je často spojená a atrofií nebo degradací tkání v okolí perinea, snížené reakce a citlivost na stimulaci. V těchto případech je možné použít karboxyterapii pro nechirurgické vaginální omlazení. Skládá se z 5 až 6 mikrovstřiků oxidu uhličitého provedených v oblasti za účelem podpory růstu nových kapilár v tkáních. Toto má za následek doplnění dodávané krve, zlepšení oběhu, a tedy i obnovení funkcí tkání a zvýšení množství tkání v ošetřované oblasti.
Ošetření je dobře snášeno a zabere cca 5 až 10 minut. Během aplikace vstřiků je možné pociťovat mírné nepohodlí, většina pacientek pocit popisuje jako hřejivý a pichlavý pocit v ošetřované oblasti.

Karboxyterapie v průběhu vulgovagiálního omlazení může zlepšit následující stavy:
- kosmetický vzhled ošetřované oblasti, kdy tkáně získají zpět objem
- vaginální tonus a funkčnost: lepší lubrikace díky zlepšenému oběhu v oblasti
- denní suchost a podrážděnost: tyto stavy lze zmírnit díky lepšímu oběhu
- citlivost oblasti s možným zintenzivněním orgasmu
Jedná se o ošetření prováděné v řádu minut a pacientky se mohou ihned po ošetření vrátit ke svým běžným činnostem. 

Účinky každého ošetření jsou kumulativní. V závislosti na závažnosti potíží je většinou doporučováno šest až deset týdenních ošetření.
Pro udržení výsledků je poté doporučeno udržovací občasné jedno opakování ošetření.

Kontakt

 

Zadejte vaše jméno a příjmení.

Zadejte prosím váš telefon.

Neplatná e-mailová adresa.

Bez zprávy vám nedokážeme poradit.

Antispam
Jiný obrázek Invalid Input

Toto od Vás potřebujeme, abychom se Vám mohli ozvat zpět.

Mapa

 
Copyright (c) 2016 Všechna práva vyhrazena - KR institut, s.r.o. Created by Emak